Ciężarówka z przedłużoną kabiną a ciężarówka z załogą z kabiną - różnice

Udostępnij

Jeśli jesteś na rynku samochodów typu pickup, wiesz, że istnieje wiele opcji konfiguracji, z których musisz wybrać. Musisz zdecydować, jaki silnik chcesz mieć, czy napęd na cztery koła jest koniecznością i musisz wybrać rozmiar łóżka. Musisz także wiedzieć, jakiej wielkości kabiny szukasz, co prowadzi do pytania - jaka jest różnica między pickupem z przedłużoną kabiną a pickupem z kabiną załogową?

Te dwie kabiny różnią się pojemnością, rozmiarem i wielkością drzwi. Istnieją również różne opcje łóżek dla każdego typu kabiny. Wreszcie, ceny tych dwóch ciężarówek będą się nieznacznie różnić, przy czym przedłużona kabina jest zazwyczaj nieco tańsza.

W tym przewodniku oceniamy dwie konfiguracje łóżek samochodów ciężarowych, aby pomóc Ci zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Sprawdzamy również, co ma do zaoferowania zwykła lub standardowa kabina.

Spis treści show Co to jest samochód ciężarowy z przedłużoną kabiną? Co to jest samochód ciężarowy z kabiną typu Crew Cab? Różnice między przedłużoną a załogową kabiną 1. Rozmiar 2. Pojemność 3. Drzwi 4. Łóżka 5. Koszt Co to jest zwykła kabina? Zalety zwykłej kabiny Wady zwykłej kabiny

Co to jest samochód ciężarowy z przedłużoną kabiną?

Samochód ciężarowy z przedłużoną kabiną ma wnętrze średniej wielkości. Jest ona większa od zwykłej kabiny, ponieważ ma jeszcze jeden rząd siedzeń z tyłu. Jednak przedłużona kabina jest mniejsza od kabiny załogowej i często nie ma pełnowymiarowych drzwi tylnych.

Większość czołowych marek oferuje opcję z przedłużoną kabiną. Możesz znaleźć tę konfigurację w swoich ulubionych modelach Ford F-150, Ram 1500, Chevy Silverado i innych.

Co to jest samochód ciężarowy z kabiną typu Crew Cab?

Samochód ciężarowy z kabiną załogową zapewnia największe dostępne wnętrze. Jest to czterodrzwiowy samochód ciężarowy z pełną tylną kanapą. Takie samochody ciężarowe są przeznaczone do wykonywania pracy, ale zapewniają również wygodę wszystkim pasażerom.

Podobnie jak w przypadku przedłużonej kabiny, wszyscy czołowi producenci oferują modele z kabiną załogową. W rzeczywistości jest to najbardziej popularna konfiguracja.

Różnice między kabiną przedłużoną a kabiną załogową

1. Rozmiar

Kabina przedłużona jest zazwyczaj środkową opcją pomiędzy modelami z regularną i załogową kabiną. Wnętrze jest większe niż w przypadku zwykłej kabiny, ale mniejsze niż w przypadku kabiny załogowej. Ogólnie rzecz biorąc, kabina załogowa zapewnia największe wnętrze, jakie można znaleźć w ofercie pickupów.

Należy jednak pamiętać, że przedłużona kabina nie zawsze jest mniejsza od kabiny załogowej. Całkowity rozmiar zależy od tego, jaka kabina zostanie wybrana w połączeniu z łóżkiem, które zostanie użyte. W niektórych przypadkach przedłużona kabina może być większa niż kabina załogowa, jeśli zostanie wybrane większe łóżko.

2. Pojemność

Wewnątrz samochodu ciężarowego z przedłużoną kabiną znajdują się przednie i tylne siedzenia. Oba rodzaje siedzeń są zazwyczaj trzyosobowe, chociaż z przodu mogą znajdować się tylko dwa. Dodatkowo, model z kabiną załogową posiada dwa pełne rzędy siedzeń i może pomieścić do sześciu osób.

Różnica między nimi polega na ilości miejsca, jaką mają do dyspozycji pasażerowie. W samochodzie z przedłużoną kabiną znajduje się tylne siedzenie, ale nie jest ono tak pojemne, jak w samochodzie z kabiną załogową. Jeśli zamierzasz mieć wielu zwykłych pasażerów w swoim samochodzie, możesz zrobić im przysługę z modelem z kabiną załogową.

3. Drzwi

Konfiguracja drzwi w obu samochodach ciężarowych jest różna. W przypadku samochodu ciężarowego z przedłużoną kabiną będzie można dostać się na tylne siedzenie, ale nie będzie to możliwe przez pełnowymiarowe drzwi. W niektórych przypadkach, aby dostać się do tyłu, trzeba złożyć przednie siedzenia, podczas gdy inne mają mniejsze drzwi samobójcze umożliwiające szybki dostęp. Istnieje jednak kilka modeli z większymi drzwiami tylnymi, choć nadal nie będą one tak duże jak w przypadku samochodu ciężarowego z kabiną załogową.

Samochód ciężarowy z kabiną załogową ma pełnowymiarowe drzwi przednie i tylne. Jednak niektóre z nich mogą otwierać się w kierunku przeciwnym do drzwi przednich.

4. Łóżka

Samochód ciężarowy z przedłużoną kabiną będzie miał mniejsze wnętrze niż samochód ciężarowy z kabiną załogową. Jeśli umieścisz na nim to samo łóżko, ogólny rozmiar będzie również krótszy. Jednak wiele firm oferuje większe opcje łóżek z mniejszą kabiną, co daje większe możliwości przewozu. Większość producentów samochodów wychodzi z założenia, że jeśli nie martwisz się o przestrzeń pasażerską, prawdopodobnie używasz samochodu do celów służbowych.

Kabiny typu Crew mają największą powierzchnię wewnętrzną. Z tego powodu większość producentów samochodów oferuje w tej konfiguracji mniejsze rozmiary łóżek samochodów ciężarowych. Jeśli zależy Ci na przestrzeni wewnętrznej dla pasażerów, mniej prawdopodobne jest, że będziesz się przejmować dużym łóżkiem do celów roboczych. Większość producentów samochodów nie oferuje największego rozmiaru skrzyni ładunkowej z kabiną załogową po prostu dlatego, że sprawiłoby to, że pickup byłby zbyt długi. Zbyt długi pickup jest trudny w prowadzeniu i manewrowaniu.

W niektórych przypadkach można skończyć z dłuższą ciężarówką z przedłużoną kabiną niż z kabiną załogową. Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości łóżko samochodu ciężarowego zostanie wybrane.

5. Koszt

Przedłużona kabina będzie kosztować więcej niż zwykła kabina, ale powinna być tańsza niż kabina załogi. Cena zależy jednak od wybranych opcji, wykończenia i wielkości skrzyni ładunkowej. Możesz łatwo stworzyć droższy samochód ciężarowy z przedłużoną kabiną niż z kabiną załogi, jeśli załadujesz go wszystkimi opcjami.

Z drugiej strony, jeśli robisz zakupy tylko ze względu na cenę, będziesz w stanie utrzymać niższą cenę, zaczynając od konfiguracji z przedłużoną kabiną. Bez dodatkowej przestrzeni wewnątrz i pełnowymiarowych drzwi można maksymalnie obniżyć koszty.

RELATED: 10 najlepszych używanych ciężarówek Pickup poniżej 10 000 dolarów (i najbardziej niezawodnych)

Co to jest zwykła kabina?

Inną opcją dostępną w niektórych samochodach ciężarowych jest wybór konfiguracji ze zwykłą kabiną. Standardowa kabina jest najmniejszym wnętrzem spośród wszystkich trzech opcji. W kabinie znajduje się tylko dwoje drzwi i jedno przednie siedzenie. Nie ma tylnego siedzenia, na którym mogliby usiąść pasażerowie, dlatego maksymalna liczba miejsc w kabinie może wynosić tylko trzy osoby.

Zwykła kabina jest zazwyczaj oferowana tylko w niższych poziomach wyposażenia, a niektórzy producenci postanowili całkowicie zrezygnować z tej opcji. Jednak samochód ciężarowy z regularną kabiną prawie zawsze można wyposażyć w łóżko o największym rozmiarze przewidzianym przez producenta samochodów, co pozwala na zwiększenie możliwości przewozowych.

Zalety zwykłej kabiny

Samochód ciężarowy z regularną kabiną będzie miał najniższą cenę w porównaniu z innymi samochodami. Jeśli potrzebujesz wykonać ciężką pracę, ale masz ograniczone środki finansowe, możesz wybrać zwykłą kabinę. Ponieważ ma ona tylko jeden rząd siedzeń w kabinie, może zawierać największą możliwą skrzynię ładunkową bez utrudnień w prowadzeniu i manewrowaniu.

Samochód ciężarowy z regularną kabiną ma również tendencję do oferowania najlepszej ładowności, ponieważ kabina jest mniej obciążona. Jeśli planujesz przewożenie ciężkich przedmiotów, warto wybrać tę konfigurację. Mniejsza masa może również zwiększyć oszczędność paliwa, gdy nie przewozisz towarów.

Wady zwykłej kabiny

Największą wadą samochodu ciężarowego z regularną kabiną jest brak miejsca w jego wnętrzu. Jeśli używasz go tylko do pracy, może to nie być dla Ciebie problemem. W przeciwnym razie ciasne wnętrze i brak tylnego siedzenia mogą stwarzać problemy, jeśli chcesz zabrać ze sobą ludzi.

Trudno też znaleźć samochód ciężarowy z regularną kabiną, ponieważ producenci samochodów zaczynają odchodzić od tego typu pojazdów. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą równowagę między możliwościami a ilością miejsca dla pasażerów, lepszym rozwiązaniem może być samochód z przedłużoną kabiną.