Kosmetyki samochodowe – felgi, reflektory, itd.

Udostępnij

Felgi i opony AutoMax

Doskonałe błyszczące felgi i głęboka czerń opon będzie sprawiać, że nasze auto wygląda doskonale. Na początek trzeba będzie kupić specjalny spray do usuwania brud z felg. Działa bardzo prosto, po rozpyleniu na kilkanaście minut będzie można go spłukać i potem na błyszczącą już powierzchnię nałożyć można specjalny wosk. Pozwoli to nieco dłużej cieszyć się wyjątkowym wyglądem kół. W przypadku opon mamy do wyboru spraye, pianki czy żele oraz specjalne czernidła. Warto wiedzieć, że takie kosmetyki pogłębiają czerń gumy i chronią oponę przed pękaniem. Z reguły będą one odporne na zmywanie i ponowne użycie będzie konieczne po 20 myciach samochodu. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-felg-i-opon-c8

Reflektory, szyby i lusterka

Z-12 Clear View Glass Polish – Zaino

Najczęściej wykorzystuje się do tego specjalne spraye, płyny oraz pianki, które nie będą zostawiać smug i jednocześnie dobrze chronią powierzchnie szklane przed brudem. Rozwiązaniem poprawiającym widoczność i bezpieczeństwo będzie niewidzialna wycieraczka. Rozprowadzona na szybie sprawia, że woda będzie się tam szybko skraplać i może natychmiast odpływać z szyby. Dzięki temu szybciej będzie wysychać.

Dachy w kabrioletach

Dachy są wykonywane z materiałów tekstylnych i są mocno podatne na brud. Dlatego właśnie mamy specjalne kosmetyki, które służą do ich czyszczenia. Specjalnie przygotowane środki czyszczą powierzchnie tekstylne, winylowe, brezentowe oraz moherowe. Usuwają zanieczyszczenia, plamy od twardej wody czy ptasich odchodów oraz pleśni bez suszenia dachu.

Czyszczenie felg

Meguiar`s Convertible Top Cleaner

Doskonale sprawdzi się tutaj preparat Meguiar`s Convertible Top Cleaner, spray do czyszczenia tekstylnych dachów w kabrioletach. Kolejnym bardzo często używanym produktem w przypadku kabrioletów i ich dachów będą specjalne specyfiki, które odpowiadają za impregnację materiału. Najczęściej produkuje się je w formie sprayów. Spryskanie dachu będzie gwarantować zabezpieczenie powłoki przed działaniem wody. Decydując się na ich wykorzystywanie można oczekiwać, że nasze auto będzie prezentować się doskonale i rzeczywiście będziemy nim zachwyceni. To element, o których trzeba pamiętać i na które powinniśmy zwracać uwagę. Warto dbać o samochód, by zagwarantować sobie jego większą wartość. a liczba dostępnych obecnie kosmetyków jest tak duża, że każdy wybierze dla siebie interesującą propozycję.