Obniż swoją składkę ubezpieczeniową

Udostępnij

Kupując ubezpieczenie dla dowolnego samochodu, ludzie są w większości nieświadomi korzyści, jakie mogą czerpać z tej polityki. Ogólnie rzecz biorąc, składka na ubezpieczenie samochodu jest ustalana przez odpowiednie władze i można z niej skorzystać w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub innych problemów. Co ciekawe, składka ubezpieczenia auto dla każdego modelu może być zmniejszona do znacznej kwoty, podczas gdy aż do utrzymania pojazdu bezpieczne i zdrowe. Użytkownicy mogą zatrudniać pewne wskazówki i sztuczki, aby tak się stało, a te są wymienione poniżej:

ubezpieczenie

Zmniejsz swoją składkę ubezpieczeniową

  • Ubezpieczenie samochodu w Indiach jest wykonywane przez szereg organów rządowych i prywatnych, a nawet przez lokalnych dealerów. Przy wyborze rodzaju ubezpieczenia, należy przeanalizować i zbadać klauzule dokładnie i sprawdzić, czy wszystkie szkody są objęte w ramach polityki, czy nie.
  • Ludzie nie powinni mieć tendencję do ubiegania się o ubezpieczenie dla małych zadrapań lub uszkodzeń, a te powinny być w rzeczywistości naprawione przez lokalnych mechaników. Przy zakupie ubezpieczenia samochodowego, ludzie są uprawnieni do no-claim bonus za każdy rok, który jest wolny od roszczeń. Jeśli dana osoba nie zgłasza żadnych roszczeń przez kilka lat z rzędu, to bonus ten pomaga obniżyć wysokość składki do niebotycznych 50 procent.
  • Dodatkową zaletą premii za brak roszczeń jest to, że można ją łatwo przenieść na nowy samochód. Sprzedając stary samochód, należy pamiętać o zachowaniu ubezpieczenia na swoje nazwisko, tak aby korzyści z niego płynące były kontynuowane również w nowym modelu. Ludzie muszą po prostu wziąć certyfikat no-bonus od danego ubezpieczyciela, a następnie mogą zarezerwować premię.
  • Porównanie ubezpieczeń auto również przydaje się przed wyborem jednego na ślepo. Wiele portali analizuje notowania ubezpieczenia auto i ludzie mogą przejść przez nich, aby proces wyboru znacznie ułatwić. Co więcej, kilka firm zapewnia również ubezpieczenie samochodu online dla wygody potencjalnych nabywców. Ludzie mogą wybierać spośród najbardziej odpowiednich, jak na ich budżet i wymagania.
  • Prostym sposobem na obniżenie składki jest zapłacenie udziału własnego, na który można sobie łatwo pozwolić. Czy to samochody Hyundai, czy Chevrolet, jeśli ludzie kupują dla nich ubezpieczenie, to muszą zapłacić kwotę ze swojej kieszeni, podczas gdy roszczenie o uszkodzenie lub utratę. Każde ubezpieczenie jest odnawialne po okresie jednego roku, dlatego też ludzie powinni płacić mniejsze udziały własne, aby nie stracić całego celu skorzystania z ubezpieczenia samochodu. Instalowanie urządzeń antykradzieżowych w nowych samochodach, jak również używanych modelach jest uważane za korzystne, ponieważ wzmacnia cały aspekt bezpieczeństwa samochodu. Auto eksperci uważają, że poprzez zakup kierownicy, bieg i samochód systemu blokady bezpieczeństwa, premia może być zmniejszona do około 5 procent. Prawie wszystkie nowe samochody Honda, Ford i Maruti przyjeżdżają do salonów po zainstalowaniu takich urządzeń.
  • Istnieje specjalna korzyść, z której mogą skorzystać osoby związane z renomowanymi stowarzyszeniami motoryzacyjnymi w kraju. Jeśli użytkownik jest połączony z organami motoryzacyjnymi, które są uznawane przez Motor Vehicles Act and Rules of India, wtedy mają specjalne przywileje korzystania z ulg na premię.

Dowiedz się więcej na http://board.info.pl/.