Kosmetyki samochodowe - Forma i skład

Udostępnij

Obecnie kosmetyki samochodowe są nam oferowane w różnej formie. Znajdziemy pasty, nasączane ściereczki czy też aerozole. Spraye oraz ściereczki są najwygodniejsze. Środek rozprowadza się łatwo, nie trzeba mieć dodatkowych aplikatorów. Niezależnie od tego czy wosk czy lakier. Nawilżaną ściereczką usuwamy podstawowe zabrudzenia, będzie można dzięki nim czyścić szybę bez polerowania. Jeśli chodzi o pasty to takiej formie najczęściej są nam oferowane woski a także preparaty, które mają usuwać rysy. Ich stosowanie wymaga większego nakładu pracy, ale efekt jest bardzo dobry. (https://sklep.motogo.pl/woski-sealanty-c14

Wosk samochodowy

Jeśli chodzi o składniki, które mają odpowiadać za ochronę karoserii będzie w takich preparatach wosk palmowy carnauba. Jego ilość będzie w ostatecznym produkcie zależna od producenta. Najdroższe woski maja nawet do 70% tego składnika, a jeśli chodzi o te najtańsze może tam być jedynie kilka procent. Jednak można kupić dobry produkt za około 130 złotych, gdzie mamy aż 50% tego składnika. Taki wosk jak Chemical Guys Pete’s 53 przeznaczony do lakierów metalizowanych i akrylowych.

Woski oraz szampony mogą mieć także w swoim składzie wyciągi z owoców cytrusowych a także olejki orzechowe czy mleko kokosowe. Okazuje się, że składniki naturalne wpływają doskonale na wygląd i to nie tylko człowieka. Odżywiać mogą także lakier i skutecznie poprawiają jego kolor oraz ochronę. Dodatkowo również mamy woski całkowicie syntetyczne, które na bazie polimerowej od początku do końca przygotowuje się w laboratorium. Niektóre środki czyszczące do samochodów maja w składzie nanocząsteczki.

Zabiegi samochodowe

Po wypolerowaniu będą uzupełniać bardzo dobre rysy i dzięki nim tworzy się specjalna warstwa ochronna, która będzie odbijać promienie słoneczne i zapobiega matowieniu a także pojawieniu się nowych zadrapań. Poza tym będzie również dobrze funkcjonujący flitr UV. Doskonale sprawdza się tutaj linia kosmetyków z nanocząsteczkami srebra firmy Amtra.

Akcesoria dodatkowe

Do pielęgnacji samochodu nadają się bardzo dobrze aplikatory do wosku, płynów czyszczących oraz odżywek do opon. Mamy różnorakie gąbki, ściereczki waciaki, które mają mieć różnorakie właściwości. Do mycia pojawiają się także wygodne rękawice z bardzo delikatnych i miękkich materiałów. Obok tego ręczniki, ściereczki do suszenia karoserii. Tych możliwości jakie dostajemy jest rzeczywiście wiele, ale musimy pamiętać, że po nałożeniu wosku konieczna jest polerka specjalną maszyną.