Jak wysłać samochód kupiony przez Internet (6 prostych wskazówek)

Udostępnij

Przez wiele lat jedną z wad korzystania z platform takich jak Autotrader była lokalność. Większość ludzi chciałaby sprawdzać tylko oferty w swojej okolicy, bo kto przy zdrowych zmysłach chciałby kupować samochód przez Internet, prawda? Samochody były postrzegane jako jedna z tych rzeczy, których rozpędzony świat handlu internetowego nigdy nie dotknie, ale wraz z postępem XXI wieku okazuje się, że ludzie się mylą.

Pojawiają się jednak pytania, jak w przypadku braku wysyłki od tych firm, które zapewniają ją przy zakupie samochodu online (a niektóre zapewniają ją, czasem nawet bezpłatnie), jak zabrać się za wysyłkę samochodu do domu? Załóżmy, że mieszkasz w Indianie i kupiłeś samochód od prywatnego sprzedawcy na Autotrader w Kalifornii. Jest to dokładnie taki samochód, jakiego potrzebujesz, i pokonał wszystko, co jest bliżej, ale jak przenieść tę rzecz z Kalifornii do Indiany? Nie możesz oczekiwać, że prywatny sprzedawca wyśle go do Ciebie za darmo. W dzisiejszym blogu omówimy niezbędne kroki:

Przejdźmy krok po kroku i przyjrzyjmy się, jak wysłać samochód z innej lokalizacji do swojego stanu, miasta i/lub miejscowości.

Spis treści pokaż 1. Badania przedsiębiorstw żeglugowych 2. Uzyskaj oferty i porównaj 3. Rozważ rodzaje transportu 4. Rozważ czynniki cenowe 5. Zapytaj o ubezpieczenie 6. Sprawdź pojazd po przyjeździe

1. Sprawdź firmy przewozowe

Z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że istnieje wiele renomowanych firm, które możesz wynająć jako głównego spedytora dla Twojego samochodu. Poniżej przedstawimy pokrótce kilka największych i najbardziej renomowanych firm, ale zawsze mogą istnieć mniejsze firmy w miejscu, z którego wysyłasz samochód, które mogą zaoferować bardziej spersonalizowane usługi.

Po wybraniu firmy lub sporządzeniu krótkiej listy firm, należy wziąć pod uwagę inne czynniki. Więcej o nich powiemy w kolejnych krokach. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej znanych firm transportowych w USA.

  • Montway Auto Transport: Przy średnim koszcie wysyłki wynoszącym około 1 040 USD, Montway należy do najbardziej opłacalnych firm zajmujących się transportem samochodów na terenie całego kraju. Utrzymują one również najwyższą ogólną ocenę klientów, wynoszącą 4,7 gwiazdki. Firma ma 14-letnie doświadczenie w branży, a oferowane przez nią oferty obejmują ubezpieczenie, a nawet zerowe opłaty z góry.
  • AmeriFreight: Przy średnim koszcie wysyłki wynoszącym około 900 USD, AmeriFreight to opcja dla oszczędnych. Ich kalkulator wyceny wysyłki online ułatwia życie, ponieważ można planować z wyprzedzeniem jeszcze przed zakupem pojazdu i sprawdzić, ile trzeba będzie zapłacić za jego wysyłkę. Firma utrzymuje również wysoką ocenę klientów na poziomie 4,6 gwiazdek i ma 16 lat doświadczenia w branży.
  • American Auto Shipping: Jest to najbardziej doświadczona firma z grupy, posiadająca 22-letnie doświadczenie w branży. Mają jednak wyższy średni koszt wysyłki, wynoszący 1 290 USD, który jest mniej konkurencyjny. Proste zapytanie na stronie internetowej można uzyskać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę, a oni oferują priorytetową wysyłkę i przyspieszoną wysyłkę dla szybkich czasów realizacji do zaledwie 24 godzin. Oferują nawet bezpłatną myjnię samochodową o wartości do 20 dolarów.
  • UShip: Przy średnim koszcie wysyłki wynoszącym 1 160 USD, UShip nie jest najtańsza, ale nie jest też najdroższa. Wśród USPs firmy wymieniają śledzenie GPS, więcej opcji ubezpieczeniowych, zdolność klientów do wyboru konkretnego przewoźnika oraz obietnicę braku niechcianych rozmów handlowych w wyniku robienia interesów z nimi.

Poświęć czas na zapoznanie się z USP i innymi mocnymi stronami różnych firm i dopasuj je do własnych potrzeb. Zalecamy preferowanie tych, które oferują solidne opcje ubezpieczeniowe na wypadek, gdyby coś poszło nie tak na drodze. Jest to coś, o czym nie chcesz myśleć, ale naprawdę powinieneś.

2. Zbierz oferty i porównaj je

Wszyscy wyżej wymienieni dostawcy usług ubezpieczeniowych i inni zazwyczaj oferują natychmiastową, bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Być może trzeba będzie podać adres e-mail lub ważny numer telefonu, aby uzyskać taką wycenę, ale to normalne w przypadku wielu dostawców. Pamiętaj, aby zaznaczyć lub odznaczyć (w zależności od treści) wszystkie pola, które pozwalają zrezygnować z otrzymywania wiadomości marketingowych i innych niepożądanych informacji.

Najpierw porównaj oferty pod kątem ich początkowych stawek. Oczywiście dostawca, który oferuje najniższe i najbardziej konkurencyjnie wyglądające stawki, jest tym, który może być początkowo faworyzowany, ale początkowe porównanie ceny całkowitej to tylko pierwszy krok. Wykonaj kroki od 3 do 5, aby uzyskać głębsze i bardziej znaczące porównanie ofert.

3. Rozważ rodzaje transportu

Po pierwsze, jaki rodzaj transportu obejmuje Twoja wycena? Prawie każda firma przewozowa oferuje opcję otwartej ciężarówki. Prawdopodobnie widziałeś te ciężarówki na autostradach i drogach szybkiego ruchu, przewożące wiele samochodów na ich drodze do dealerów i innych miejsc. Być może nigdy nie sądziłeś, że będziesz korzystać z tej usługi dla siebie, ale oto jesteś.

Alternatywą dla ciężarówek z otwartym dachem jest ciężarówka z zamkniętym kontenerem. Ta opcja jest zazwyczaj droższa, ale oczywiście wiąże się z dodatkowymi korzyściami w zakresie bezpieczeństwa i gwarantuje, że nawet luźne odłamki wyrzucane z drogi nie będą miały szansy uderzyć w pojazd w żadnym momencie podróży.

Przeglądając oferty cenowe, należy więc upewnić się, jaki rodzaj pojazdu transportowego jest oferowany. Większość firm oferuje samochód z otwartym dachem jako opcję domyślną, ale należy to sprawdzić i upewnić się. Ta, która jest tylko o 100 dolarów droższa, może obejmować ciężarówkę z zamkniętym kontenerem, a to może być warte tych dodatkowych 100 dolarów.

4. Rozważ czynniki cenowe

Istnieją inne czynniki cenowe, które należy wziąć pod uwagę, patrząc na ostateczną wycenę. Na przykład, rozmiar pojazdu, który wysyłasz będzie miał znaczący wpływ na cenę, ale prawdopodobnie tego oczekujesz. Niektóre firmy mogą na przykład naliczać stałą stawkę za samochody typu hatchback i sedan, a następnie dopłacać za samochody typu SUV, duże SUV lub pickupy. Opłaty te wynoszą zazwyczaj od 50 do 200 USD w zależności od dostawcy/platformy.

Kolejną kwestią jest stan pojazdu. Jeśli zakupiony pojazd nie jest jeszcze zdatny do ruchu drogowego i wymaga wciągarki lub wózka widłowego, aby umieścić go na ciężarówce transportowej, nieuchronnie wiąże się to z dodatkowymi kosztami w wysokości 100-400 USD lub mniej więcej tyle.

Pora roku i warunki ekonomiczne również mają wpływ na cenę. Niektórzy mogą zauważyć, że jesienią otrzymują ofertę, ale nie podejmują dalszych działań, myśląc, że nie ulegnie ona zmianie. Zimą udają się po ofertę, która - jak mają nadzieję - będzie powtarzalna, ale okazuje się, że koszt wzrasta, ponieważ transport zimowy wiąże się z większymi wyzwaniami. Jeśli polityka rządu wymusiła wzrost cen gazu, może to mieć negatywny wpływ na wycenę.

Na koniec należy sprawdzić, czy wycena dotyczy kosztów transportu od terminala do terminala, czy od drzwi do drzwi. Jeśli jest to terminal do terminalu, oznacza to, że firma przewozowa przenosi go tylko z ich terminalu do terminalu w pobliżu miejsca docelowego. Następnie będziesz musiał zorganizować oddzielne przewiezienie pojazdu do terminalu na drugim końcu i z terminalu docelowego do domu. Jeśli jest to usługa "od drzwi do drzwi", oznacza to, że firma spedycyjna dostarczy pojazd z dowolnego miejsca (domu prywatnego sprzedawcy, salonu samochodowego itp.) do Twojego domu, firmy lub na dowolny wskazany przez Ciebie adres.

5. Zapytaj o ubezpieczenie

Ostatnim czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę w odniesieniu do wyceny i kosztów wysyłki, jest ubezpieczenie. Jaki rodzaj ubezpieczenia oferuje firma przewozowa? Normalnym rozwiązaniem jest to, że firma przewozowa oferuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w wysokości od 50 000 do 100 000 USD. Wszystko powyżej tej sumy będzie prawdopodobnie kosztować dodatkowo. Jeśli samochód, który wysyłasz, ma wartość, która nie mieści się w tych parametrach, może być konieczne wykupienie dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.

6. Skontroluj pojazd po przyjeździe

Renomowana firma spedycyjna przeprowadzi kontrolę pojazdu przed rozpoczęciem podróży. Zwykle przygotowuje raport o stanie pojazdu, który powinien być udostępniony klientowi. Mogą się nim podzielić w momencie wyruszenia w drogę lub po przybyciu na miejsce, ale powinni być w stanie udowodnić, że dokonali kontroli pojazdu przed wyruszeniem w drogę i wykazać wszelkie zadrapania, wgniecenia i inne niedoskonałości.

Ostatnim krokiem po otrzymaniu pojazdu jest porównanie go z pierwotnym raportem i upewnienie się, że wszystko jest tak, jak być powinno. Dotyczy to każdego rodzaju transportu, ale w szczególności przewozów samochodami ciężarowymi z otwartym dachem, w przypadku których istnieje większe ryzyko, że coś uderzy w pojazd i spowoduje jego uszkodzenie.

Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a na pewno będziesz mieć pozytywne doświadczenia i wyniki podczas wysyłki samochodu kupionego przez Internet.