5 środków pielęgnacyjnych, które warto mieć w garażu

Udostępnij

Regularnie czyszczony i konserwowany samochód bardzo długo zachowuje piękno. Marzeniem wielu kierowców jest lakier gładki i błyszczący jak lustro. Nie wystarczy sporadyczna, ani nawet regularna wizyta na myjni, żeby osiągnąć i utrzymać taki efekt – trzeba sięgnąć po więcej profesjonalnych środków pielęgnacyjnych. Oto top 5 produktów, które warto kupić i mieć na podorędziu.

Wnętrze, czyli dressing do plastików

Zrobione z plastiku elementy samochodu szybko blakną pod wpływem słońca. Nawet najbardziej dopieszczony lakier nie pokryje tego zaniedbania. Na szczęście dostępne są specjalne dressingi, czyli środki myjące i ochraniające plastiki w samochodzie. Dzięki nim na powierzchni wytworzy się powłoczka z filtrem UV, a kolor plastików zostanie zachowany.

Piana aktywna

Środki w postaci aktywnej piany pozwalają rozpuścić zanieczyszczenia, które zaschły na karoserii. Świetnie nadają się do usuwania owadów, błota, resztek roślin. Aby aktywna piana mogła działać, warto zaopatrzyć się w myjkę ciśnieniową oraz pianownicę. To jednorazowy, większy wydatek, który będzie się zwracał latami.

Konserwacja karoserii

Tar&glue remover

To świetny sposób na pozbycie się zaschniętych, trudnych do usunięcia plam smoły, asfaltu, kleju, żywicy. Wystarczy spryskać specjalnym środkiem miejsce zabrudzenia, odczekać chwilę i spłukać je bieżącą wodą z węża ogrodowego. Powinno bez problemu spłynąć razem z tar removerem.

Glinka do polerowania

Gdy plama wżarła się mocno i nie można jej usunąć żadnym innym sposobem, pomoże glinka do polerowania. To delikatny, ale skuteczny środek, za pomocą którego można zeszlifować fragment lakieru bez pozostawiania na nim rys i uszkodzeń. Potrzebny będzie także lubrykant, pod postacią quick detailera lub szamponu z wodą.

Pasty polerskie i maszyna

Raz na dłuższy czas warto wykonać korektę lakieru. Polega ona na zeszlifowaniu niewielkiej warstwy lakieru, by usunąć zmatowienie, drobne rysy i odzyskać dawny blask. Przyda się także maszyna polerska i pady, czyli nakładki. Ręczne polerowanie będzie zbyt żmudne i mało dokładne.