8 sposobów na obniżenie kosztów ubezpieczenia dla nastoletnich kierowców

Udostępnij

Koszty ubezpieczenia są wysokie w najlepszych czasach, niezależnie od naszego wieku. Jednak w przypadku nastoletnich kierowców stanowią one poważny problem, z którym rodziny muszą się uporać.

Dzień, w którym nastolatki otrzymują prawo jazdy i mogą swobodnie jeździć tu i tam, jest zazwyczaj dniem świętowania. Może to oznaczać koniec długich obowiązków związanych z transportem, ale także daje nastolatkom nowe poczucie niezależności i odpowiedzialności. Wszystko to może łatwo zniknąć, gdy zobaczy się typowe stawki ubezpieczeniowe.

Według artykułu opublikowanego na stronie nerdwallet.com, koszt pełnego ubezpieczenia dla 16-letnich kierowców z prawem jazdy wynosi 6 613 USD, a za minimalne ubezpieczenie trzeba zapłacić aż 2 733 USD. Po ukończeniu 17 lat koszt ten spada do odpowiednio 5 373 USD i 2 206 USD. Innymi słowy, nawet minimalne kwoty są znacznie wyższe od średniej krajowej dla osób dorosłych.

Co zatem można zrobić, aby obniżyć te liczby? W dzisiejszym blogu przedstawimy 8 prostych sposobów na uzyskanie zniżek ubezpieczeniowych dla nastoletnich kierowców.

Zawartość strony show 1. Łączenie wielu nośników w jeden 2. Skorzystaj z rabatu naukowego 3. Dokonaj mądrego wyboru samochodu 4. Wybierz bezpieczny samochód 5. Poinformuj ubezpieczyciela o wyjeździe dziecka na studia 6. Uczęszczać na zaawansowane kursy nauki jazdy 7. Zapoznaj się z ubezpieczeniem samochodu opartym na użytkowaniu 8. Utrzymuj wysokie udziały własne i rozejrzyj się po okolicy

1. Połącz wielu ubezpieczycieli w jednego

Gdy Twoje dzieci są już dorosłe i uczą się jeździć samochodem, Twoja rodzina prawdopodobnie ma już wiele rodzajów ubezpieczeń, być może od różnych ubezpieczycieli. Dzieci otrzymują prawo jazdy, co oznacza, że do portfela dodawane są kolejne ubezpieczenia i istnieje duże prawdopodobieństwo, że rozglądając się za ubezpieczycielem, trafisz na jeszcze jednego ubezpieczyciela. Rozważmy taką możliwość: skonsolidujmy wszystkie rodzaje ubezpieczeń u jednego ubezpieczyciela.

Niezależnie od tego, jakie inne polisy ubezpieczeniowe mamy wykupione, na przykład ubezpieczenie domu, starajmy się wykupić wszystkie polisy u jednego ubezpieczyciela. Wynika to z faktu, że wielu ubezpieczycieli udziela zniżek na kilka polis, więc kwota, jaką zapłacimy ogółem, będzie prawdopodobnie niższa, a nie tylko indywidualnie na polisie samochodowej dla dzieci.

2. Uzyskaj zniżkę na naukę

Młodzież w wieku licealnym i studenckim może korzystać ze znacznych zniżek na ubezpieczenie, jeśli osiąga wysokie wyniki w nauce i ma dobre oceny. Portal Valuepenguin.com ustalił, że Allstate ma w swojej ofercie największą zniżkę, wynoszącą około 20 procent, ale najlepszą cenę końcową, wynoszącą 2 220 dolarów rocznie, oferuje State Farm, co oznacza zniżkę w wysokości 15,7 procent. Inni ubezpieczyciele objęci badaniem to Progressive, Geico, Nationwide, Farmers i Allstate.

Aby kwalifikować się do tego rodzaju zniżek, należy być w wieku od 16 do 25 lat, być kawalerem i uczęszczać w pełnym wymiarze godzin do szkoły średniej, college'u lub uczyć się w domu. Wymagane są oceny "B" lub 3.0 GPA, lub w inny sposób można udowodnić, że jest się w 20 procentach najlepszych w swojej klasie. Można go również otrzymać, jeśli uzyska się 20 procent najlepszych wyników w testach ACT, SAT, PSAT, TAP lub PACT.

3. Mądrze wybieraj samochód

Wiek nastolatka jest wystarczającą przeszkodą w uzyskaniu taniego ubezpieczenia samochodowego, więc nie ma potrzeby, aby dodatkowo dorzucać do tego drogi, nowiutki samochód lub samochód o wysokich parametrach. Część z Was może myśleć, że nowy samochód z najnowszymi technologiami i zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy (ADAS) sprawi, że ubezpieczenie będzie tańsze, ale tak po prostu nie jest. Obecnie ubezpieczyciele postrzegają systemy ADAS po pierwsze jako kosztowne wyposażenie dodatkowe, które sprawia, że samochód staje się większym ryzykiem finansowym, a po drugie jako łatwy sposób na to, aby młodzi i niedoświadczeni kierowcy popadli w samozadowolenie i nieuwagę.

Wybierz starszy, prostszy samochód dla nastolatka. Nadal można osiągnąć równowagę między technologią i funkcjonalnością a wiekiem i stabilnością. Starsze samochody, które przeszły już cykl amortyzacji, stanowią mniejsze ryzyko finansowe dla ubezpieczycieli, a zatem przyczyniają się do obniżenia składek. Nie oszczędzaj jednak na ogólnych wskaźnikach bezpieczeństwa.

4. Wybierz bezpieczny samochód

Kolejnym kluczowym elementem mądrego wyboru samochodu dla nastoletniego kierowcy jest wybór pojazdu, który uzyskał wysokie oceny bezpieczeństwa od NHTSA lub IIHS. Obie te oceny są wysoko cenione i uznawane za akceptowalne krajowe standardy bezpieczeństwa. Testy są rygorystyczne i ubezpieczyciele o tym wiedzą, dlatego samochody, które otrzymują wyższe oceny w tych testach, są ostatecznie tańsze w ubezpieczeniu.

Pomaga to również rozwiązać jeden z największych problemów związanych z uzyskaniem przez nastolatka prawa jazdy, a mianowicie obawę o jego bezpieczeństwo na drodze. Nie trzeba rozbijać banku, aby zagwarantować bezpieczeństwo. Wiele starszych, tańszych modeli otrzymało w momencie produkcji wysokie oceny NHTSA/IIHS, które są nadal aktualne.

5. Poinformuj ubezpieczyciela o wyjeździe na studia

Niektórzy kierowcy są sfrustrowani faktem, że płacą ubezpieczenie za młodych kierowców za samochody, które nie są używane przez większą część roku. Wiele dzieci wyjeżdża na studia poza stan lub przynajmniej z dala od domu i zostawia tam swoje samochody. Czy wiesz, że możesz poinformować wielu ubezpieczycieli o tym, że Twój nastolatek wyjechał z domu i że samochód nie jest używany na co dzień? Może to skutkować niższymi składkami, przynajmniej przez część roku.

Inną zaletą takiego podejścia jest to, że nastolatek nadal ma zapewnioną ochronę ubezpieczeniową, której potrzebuje, gdy wraca do domu w czasie wakacji lub w czasie urlopu między semestrami. Ubezpieczyciel może wprowadzić wymóg zachowania odległości, np. dziecko musi być oddalone od samochodu o co najmniej 100 mil, ale jest to już normą dla ogromnej liczby młodych Amerykanów wyjeżdżających na studia, czy to w stanie, czy poza stanem.

6. Uczęszczaj na zaawansowane kursy nauki jazdy

Jednym z największych zagrożeń dla nastoletnich kierowców jest brak doświadczenia i umiejętności poruszania się po drogach. Jako nowi kierowcy są oni bardziej narażeni na wiele niebezpieczeństw na drodze. Na początku nie da się tego uniknąć, ale można temu zaradzić dzięki zaawansowanym i defensywnym kursom jazdy. Najwięksi ubezpieczyciele, tacy jak Liberty Mutual i State Farm, oferują specjalne programy, które skupiają się właśnie na nastoletnich kierowcach. Program Liberty Mutual nazywa się teenSMART i obejmuje kurs mający na celu złagodzenie sześciu najczęstszych czynników powodujących wypadki samochodowe wśród nastolatków.

Składki ubezpieczeniowe mogą być niższe o 10-15 procent, w zależności od dostawcy i kursu, a także od tego, jak dobre wyniki osiągnie nastolatek. Są to opłacalne inwestycje i są szeroko dostępne w całym kraju. Warto porozmawiać ze swoim ubezpieczycielem na temat tych przepisów, zarówno w przypadku kursów wewnętrznych, które oferuje, jak i kursów organizowanych przez inne firmy w okolicy, które zostaną uznane przez ubezpieczyciela.

RELATED: 10 wskazówek dotyczących jazdy samochodem dla początkujących

7. Zapoznaj się z ubezpieczeniem samochodu opartym na użytkowaniu

Ubezpieczenie oparte na użytkowaniu oznacza, że ubezpieczyciele instalują w samochodach urządzenia śledzące, a czasem korzystają z aplikacji na smartfonie. Dobrowolne przystąpienie do tych działań pozwala przełożyć dobre zachowanie na drodze na szybkie zniżki. Trudno powiedzieć, jak duże zniżki można uzyskać, ponieważ są one dostosowywane do indywidualnych potrzeb ubezpieczonych, ale jest to jeden z najprostszych sposobów na uzyskanie tańszego ubezpieczenia, jeśli ogólnie rzecz biorąc jesteś bezpiecznym kierowcą.

Ta opcja jest idealna dla nastoletnich kierowców, którzy są sfrustrowani tym, że ubezpieczyciele postrzegają ich jako automatyczne ryzyko z powodu zachowania innych nastolatków w przeszłości i obecnie. Dla tych bezpiecznych kierowców jest to szybki sposób, aby udowodnić, że różnią się od "tłumu" i w rezultacie cieszyć się niższymi składkami.

8. Zachowaj wysoki udział własny i rozejrzyj się po okolicy

Wreszcie, zawsze uzyskasz bardziej optymalne wyniki, jeśli rozejrzysz się za polisą odpowiadającą Twoim potrzebom i jeśli zawsze będziesz oferować wszystkim ubezpieczycielom wyższy udział własny, który jesteś gotów zapłacić w przypadku zgłoszenia roszczenia. Podniesienie udziału własnego jest dobrą strategią dla każdego kierowcy, który chce obniżyć koszty ubezpieczenia, ale w przypadku nastolatków jest to również świetna strategia, zwłaszcza gdy wiadomo, że samochód nie będzie używany przez dużą część roku, co obniża ogólne ryzyko.

Jeśli chodzi o zakupy, ważne jest także, aby nie wykluczać z poszukiwań mniejszych, lokalnych i niezależnych ubezpieczycieli. Na początku może Ci się wydawać, że nie będą one w stanie konkurować z "dużymi chłopcami", ale często zaskakują konkurencyjnymi zniżkami, zwłaszcza jeśli wykupisz kilka polis.