Wykrywanie martwego pola w Audi

Udostępnij

Niemiecka firma motoryzacyjna zawsze była uznawana za wdrażanie ekskluzywnych technologii w swoich samochodach. Szerokie portfolio firmy stanowi jedne z najbardziej unikalnych innowacji, które są obecne w aspektach bezpieczeństwa, infotainment i wydajności. W celu udoskonalenia technologii motoryzacyjnej, Audi wyposaża swoje samochody w nową funkcję - Side Assist. Funkcja ta umożliwia specjalną pomoc kierowcy i pozwala ludziom bezpiecznie zmieniać pasy ruchu w dzień i w nocy. Ten system Side Assist przynosi korzyści kierowcy, aby również usunąć martwe pole, które występuje, gdy lusterka wsteczne i boczne nie są prawidłowo ustawione. Podobne funkcje były obecne w wielu zaawansowanych technologicznie samochodach na świecie, ale Audi podjęło próbę przeniesienia tej technologii do codziennego użytkownika.

Audi Side Assist

lampa samochodowa

Funkcja Side Assist działa za pomocą dwóch radarów, które są zamontowane po obu stronach samochodu i monitorują ruch uliczny. Radary te mają zasięg około 70 metrów za samochodem i obejmują obszar tuż przed kierowcą, w tym martwe pole. Najciekawszym aspektem tej funkcji jest to, że jest ona w stanie automatycznie obliczyć, czy zmiana pasa ruchu jest wygodna, po prostu obliczając odległość i prędkość samochodu zbliżającego się z tyłu. Jeśli kierowca planuje zmienić pas ruchu, czujniki po odpowiedniej stronie samochodu zaczynają migać, wskazując, że zmiana pasa nie jest w danej chwili bezpieczna. Nawet jeśli kierowca tego nie zauważy, czujniki zaczną migać bardziej intensywnie i zasygnalizują, że manewr ten jest potencjalnie niebezpieczny.

Wiele zaawansowanych technologicznie samochodów wyposażonych jest w podobny rodzaj technologii samochodowej, z tą różnicą, że różne firmy nadały jej różne nazwy. Funkcja Side Assist jest obecnie dostępna w wielu modelach firmy, takich jak Audi A4, Q5 i Q7, dzięki czemu wyglądają jak fajny samochód. Audi zaprojektował tę technologię samochodową specjalnie dla kierowcy, aby uzyskać pełną kontrolę nad samochodem i uniknąć wszelkiego rodzaju przeciwności. Funkcja Side Assist wchodzi do gry, gdy samochód robi więcej niż 30 kmph i został stworzony, aby uniknąć zagrożeń drogowych na drogach szybkiego ruchu i autostrad. Wielu ekspertów uważa, że ta funkcja skorzystał w zmniejszeniu wypadków drogowych do około 80 procent w niektórych obszarach.

W szczególności, ta funkcja bezpieczeństwa została dokładnie oceniona przez Euro NCAP, która jest wybitną nazwą w przepisach bezpieczeństwa pojazdów. Kilka zaawansowanych technologicznie samochodów firmy poddano odpowiednim analizom w laboratoriach, aby zmierzyć skuteczność tej funkcji. Równa ilość testów drogowych została również wykonana przez firmę przed ogłoszeniem tej funkcji wolne od wszelkich wad. Chociaż, technologia ta jest nieobecna w samochodach Audi w Indiach, to samo można się spodziewać, aby zostać uruchomiony wkrótce. Auto eksperci jednogłośnie zgadzają się, że takie funkcje w samochodzie pomóc w podejmowaniu dróg bezpieczniejsze do jazdy. Co więcej, ludzie, którzy korzystali z tej funkcji, doceniają ją jako istotną część aspektu bezpieczeństwa samochodów Audi. Recenzja eksperta na Audi zawsze była godna pochwały i to samo zostało osiągnięte przez tę technologię, jak również. Przewiduje się, że w przyszłości na rynku krajowym pojawi się wiele fajnych samochodów, które wzmocnią bezpieczeństwo osób przebywających w samochodzie dzięki dostępności tego typu funkcji.