Oszczędność paliwa System Start Stop w samochodach

Udostępnij

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie stosują wiele wskazówek dotyczących oszczędzania paliwa, aby zaoszczędzić pieniądze na swoich samochodach i utrzymać ich wydajność. Jednakże, z ostatnich osiągnięć w sektorze motoryzacyjnym, nowe samochody będą zatrudnieni z unikalnym systemem start stop. Technologia ta została po raz pierwszy zaprezentowana w samochodach hybrydowych z całego świata i biorąc pod uwagę jej sukces, wielu producentów samochodów postanowiło wyposażyć swoje nowe samochody w podobny system. Oszczędność paliwa start stop system w samochodach będzie automatycznie wyłączyć silnik samochodu, gdy jest na biegu jałowym na światłach.

System oszczędzania paliwa start stop w samochodach

samochoód

Wcześniej, technologia ta była świadkiem w pojazdach hybrydowych, gdzie był również nazywany idle-stop systemu. Istniały zasadniczo 3 funkcje zaangażowane w tego typu systemie, które były - konwencjonalny silnik, akumulator i silnik elektryczny lub generator. Gdy samochód pracował na silniku, a hamulce były włączone, system jałowy pomagał w przywracaniu energii poprzez wykorzystanie hamowania regeneracyjnego. Ta energia obrotowa pomagała w obracaniu silnika elektrycznego w celu wytworzenia energii elektrycznej, która była następnie przesyłana do akumulatora i przechowywana w celu późniejszego wykorzystania. Po uruchomieniu hamulców silnik wyłączał się, a po ponownym naciśnięciu pedału gazu silnik uruchamiał się, wykorzystując energię zgromadzoną w akumulatorze.

Ten rodzaj systemu start-stop, po zainstalowaniu w nadchodzących samochodach, z pewnością pomoże w zwiększeniu ich wydajności paliwowej w większym stopniu. Nadchodzące paliwooszczędne samochody będą miały swój konwencjonalny silnik połączony z tą technologią, aby uzyskać lepszy przebieg. Istnieje tendencja do stosowania stałych hamulców w samochodzie podczas jazdy w mieście, a to powoduje słabe statystyki zużycia paliwa. Silnik jest na biegu jałowym stale i znaczna ilość energii jest marnowana na każdy sygnał. Jednak dzięki tego typu technologii, problem ten nie będzie się już utrzymywał, a potencjalni nabywcy będą mogli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na paliwie.

Spekuluje się, że zgodnie z normami regulacji paliw, system start-stop w samochodach może być postrzegane od przyszłego roku. Wiele renomowanych gigantów samochodowych, takich jak BMW, Audi, Mercedes-Benz, Honda i Toyota już rozpoczął pracę nad tym projektem i wyposażył swoje nowe samochody w technologię. Najnowszym dodatkiem do tej listy będzie Ford samochodów, które będą miały na celu uspokoić klientów z wysokim wskaźnikiem przebiegu. Co ciekawe, indyjscy producenci samochodów, tacy jak Mahindra & Mahindra i Tata Motors, już zastosowali tę metodologię w swoich nadchodzących samochodach, a to samo zostanie wdrożone przez inne firmy.

Ten system oszczędzania paliwa ma na nowo zdefiniować przyszłość nowych samochodów i z pewnością przyniesie korzyści konsumentom w oszczędzaniu pieniędzy. Jednak eksperci są zdania, że nawet jeśli nowa technologia pojawi się na rynku krajowym, ludzie nie powinni przestać używać tradycyjnych metod oszczędzania paliwa. Zawsze zaleca się, aby hamować minimalnie i nie przyspieszać samochodu, gdy jest on na biegu jałowym lub w ruchu ulicznym. Użycie odpowiednich opon, wyłączenie silnika na sygnałach i wyłączenie systemów elektrycznych samochodu, takich jak AC i radio również korzyści w dużej mierze w oszczędzaniu paliwa. Z mieszania nowoczesnych innowacji i konwencjonalnych sztuczek, problem nadmiernego zużycia paliwa w samochodach może być łatwo zmniejszona.