Producenci i ceny kosmetyków samochodowych

Udostępnij

Na naszym rynku dostępna jest cała masa krajowych i zagranicznych produktów do mycia i konserwacji samochodów.

Wśród najważniejszych firm można wymienić chociażby:

Zymöl;

Zaino;

Wolfgang;

Sonϋs;

Poorboy`s;

Meguiar`s;

Inco Veritas (pod marką Auto Max);

DodoJuice®;

Colourlock;

Collinite;

Chemical Guys;

BlackWow;

Amtra (pod marką Moje Auto);

303

Nie jest to oczywiście lista specjalnie wyczerpująca, ale daje dobre rozeznanie w ofercie rynkowej na produkty do pielęgnacji samochodów. Są tutaj też wszystkie marki, które wybiera się najczęściej. Taniej jest naturalnie korzystać z typowych produktów krajowych. Niezły szampon z woskiem będzie nas kosztował około 10 złotych. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-lakieru-c4)

Podobny szampon firmy Zymöla, jednej z gwiazd branży, to wydatek około 200 złotych, ale oczywiście jakość będzie dużo wyższa. Preparaty tej firmy mają w sobie ciekawe wyciągi i ekstrakty, a do tego nawet 10 razy więcej carnauby, czyli wosku zabezpieczającego powłokę lakierową pojazdu.

Bardzo polecany jest na przykład wosk 70% Zymöl Royale, który jednak kosztuje 40.800 złotych i raczej mało kto go kupi, chociaż producent zapewnia dożywotnie bezpłatne uzupełnianie jego zapasu. Nie jest to na szczęście wosk reprezentatywny dla całej branży.

Zadbany samochód

Kosmetyki samochodowe nie muszą bowiem być wcale drogie. Natty`s Paste Wax Blue to koszt 70 złotych, a za 100 złotych dostaniemy 476s Super Doublecoat Paste i warto zapamiętać tę nazwę, ponieważ jest to wosk o znakomitych właściwościach i wybitnej odporności na ścieranie. Najlepiej jest go stosować przed zimą, ponieważ niestraszna jest mu sol drogowa. Pod tym względem pokonuje woski droższa dosłownie kilkadziesiąt razy.

Do zwykłego umycia samochodu wystarczy nam z kolei Dodo Juice Born to be Mild, który dzięki neutralnemu pH nie rusza powłok ochronnych, ale za to myje świetnie. Jego mała butelka, ¼ litra, jest wydajna i starcza na ponad 20 myć. Kosztuje niecałe 50 złotych. Typowy komplet kosmetyków (szampon, płyn do silnych zabrudzeń i wosk) to maksymalnie 200 złotych. Samochody z wyższej póki można myć oczywiście droższymi preparatami.

Zestawy Zymöl, w skład których wchodzą także dozowniki wosku, ściereczki i odżywki do skóry, to koszt poniżej 1.000 złotych. Do tego doliczyć należy też drobiazgi, takie jak nabłyszczacze do desek rozdzielczych, konserwację plastików i profesjonalne glinki, razem 150-200 złotych.