Jak wybrać kosmetyki samochodowe?

Udostępnij

Nawet jeśli samochód jest mocno zaniedbany będzie się dało doprowadzić go do stanu, który będzie pozwał na jego wystawienie na branżowych targach. Wystarczy jedynie odrobinę chęci, samozaparcia i czasu na wykonanie pracy. do tego oczywiście odpowiednie kosmetyki.  (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-wnetrza-c2

Czy wiesz, do czego służy glinka?

Obecnie kosmetyki do samochodu to już nie tylko szampon do karoserii, ale cale serie produktów do opon, felg, szyb, reflektorów oraz tapicerki.

Zanim zaczniemy pracę trzeba się zastanowić czy karoseria jest porysowana, czy wymaga od nas kompleksowego czyszczenia, czy będziemy chcieli pracować nad widocznością w deszczowe dni?

Dzięki środkom car spa będzie można doprowadzić do tego, że wszystkie elementy samochodu będą zadbane. Można je stosować do elementów zewnętrznych: karoserii szyb felg opon nielakierowanych zderzaków i listew dachów w kabrioletach jak i wewnątrz auta: elementów plastikowych tapicerki i skóry szyb Znajdą się również inne kosmetyki do pielęgnacji silnika.

Wnętrze samochodu

Plastikowe elementy deski rozdzielczej oraz kokpit będzie można czyścić z użyciem środków nabłyszczających, które zostawią część ochronną, która będzie uniemożliwiła osadzanie się kurzu i będzie miała ładny zapach. Tapicerkę tekstylną czyścić można z użyciem pianki, szamponu czy sprayu, który będzie najwygodniejszy. Do szyb oraz lusterek nadaje się specjalny płyn, który również będzie dodatkowo chronił te elementy przed parowaniem. Warto także mieć specjalne nawilżane ściereczki, którymi będzie można w jednej chwili oczyścić szybę z różnorakich plam.

Konserwacja samochodu

Jeśli mamy w samochodzie tapicerkę skórzaną należy się jej odpowiednie traktowanie przez użycie środków, które zabezpieczą skórę przed wodą i sprawią, że będzie ona miękką oraz elastyczna a dzięki temu również odporna na pękanie. Dostępne są także pasty, które mają filtr UV, który będzie ważny dla właścicieli kabrioletów. Jeśli ktoś ma tapicerkę, która nie pachnie korzystnie można się zdecydować na specjalne zapachy perfum do samochodu, które mają woń skór.

Silnik

Jeśli chodzi o mycie silnika należy stosować produkty, które są bezpieczne dla kabli i przewodów paliwowych. Na rynku mamy specjalne środki, dzięki którym łatwe ma być usuwanie smarów oraz olejów. Produkty takie są przygotowywane w taki sposób, że mają gwarantować ochronę silnika, są neutralne dla przewodów paliwowych.