Kosmetyki samochodowe – Podsumowanie

Udostępnij

Nie ma tutaj znaczenia czy chcemy wystawić auto na sprzedaż czy pokazać je na imprezie tuningowej zawsze dokładne czyszczenie oraz woskowanie może przynieść wiele doskonałych efektów. Do tego jednak musicie mieć odpowiednie kosmetyki, tylko wtedy ten efekt będzie rzeczywiście perfekcyjny i będziecie z niego zadowoleni. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-lakieru-c4)

Czy karoseria auta jest porysowana, czy też nie ma uszkodzeń?

Jeśli mamy nowe auto, które ma niewielki przebieg i gładki lakier to jeden problem już będzie z głowy. Od razu po myciu można zacząć nakładać wosk. Jeśli jednak nasza powłoka nie będzie idealna i ma różnorakie zabrudzenia czy rysy to warto pokusić się o stosowanie specjalnego środka, który będzie w stanie te niedoskonałości usunąć. Można to zrobić między innymi przez zastosowanie glinki, jeśli mamy problem z osadem drogowym, pozostałościami po kwaśnych deszczach czy pyłem z klocków hamulcowych i resztkami ptasich odchodów.

Jeśli jednak będzie pojawił się problem z rysami dobrze będzie użyć taki środek jak All in One Polish firmy Chemical Guys (69 zł). To taki preparat, który będzie działał na kilka sposobów. Środki ścierne eliminować będą nawet głębokie rysy. Nanocząsteczki przywracają połysk i następnie skutecznie pogłębiają kolor i jednocześnie zabezpieczają skutecznie lakier.

Czy auto wymaga kompleksowego czyszczenia?

Jeśli samochód ma być doprowadzony do wystawowego wyglądu warto także poza szamponem czy woskiem stosować również inne kosmetyki dodatkowe takie jak sprawy czy pastę do opon, można również wybrać wosk do elementów chromowanych i felg, płyn do mycia felg czy też specyfiki nabłyszczające do tablicy rozdzielczej.

Pasty samochodowe

Czy chcesz poprawić widoczność w deszczowe dni?

Jeśli zależy nam na takim efekcie dobrze się zastanowić nad kupowaniem specjalnego preparatu do szyb, który określa się jako niewidzialną wycieraczkę. Po nałożeniu preparatu na szybę woda nie będzie do niej przylegać i zaczyna szybko spływać. Szybciej schnie szyba. Dodatkowo dochodzi również do efektu samooczyszczenia. Widoczność z złych warunkach poprawi się nawet o blisko 30%.

Kolejny trik warty zastosowania to również tak zwana antypara, nałożenie specjalnego preparatu będzie ograniczać osiadanie pary i tym samym będzie pozwalać na zachowanie lepszej widoczności a co za tym idzie na większe bezpieczeństwo podróżnych.