Jak dbać o karoserię samochodu?

Udostępnij

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak dbać o karoserię swojego samochodu, nie mają powodów do narzekania, w sprzedaży dostępnych jest bowiem przynajmniej kilka środków, którymi warto jest się zainteresować. Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście szampony oraz żele do mycia, charakterystyczne jest dla nich bowiem to, że mogą radzić sobie skutecznie nie tylko z błotem oraz kurzem, ale również z mniej odpornymi zabrudzeniami. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-lakieru-c4)

Kosmetyki samochodowe

Co więcej, na rynku nie brakuje środków, których stosowanie chroni nas przed utlenieniem lakieru, co sprawia, że kolor nie tylko nie blaknie, ale również pozostaje błyszczący. O tym, że o lakier należy dbać, przekonuje nas między innymi jazda w upalne dni. Choć bywa ona przyjemne, zwykle nie jesteśmy w stanie uchronić się w czasie jej trwania przed odpryskami asfaltu pojawiającymi się na karoserii. Te często nie chcą się odczepić, jeśli nie zostaną wyeliminowane z wykorzystaniem specjalistycznego rozwiązania. Tu najciekawszą propozycją wydaje się spray z mocnymi detergentami, mamy bowiem pewność, że upora się on nawet z mocnym zabrudzeniem, a lakier pozostanie nienaruszony.

Zainwestuj w wosk

Innym rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć są woski. Dziś przyjmują one dość zróżnicowaną postać, mogą być więc one nie tylko w sprayu, ale również w formie pasty oraz w tradycyjnym płynie. Ich atutem jest skuteczna ochrona lakieru sprawiająca, że nie osadza się na nim ani kurz, ani inne zanieczyszczenia. Oczywiście, sam dobór formy, w jakiej pojawia się preparat, powinien być uzależniony przede wszystkim od naszych własnych upodobań, każde rozwiązanie ma bowiem nie tylko zalety, ale również wady.

Pielęgnacja karoserii

Woski syntetyczne

Woski syntetyczne są lubiane przede wszystkim dlatego, że stają się gwarancją mocnego połysku, nie można jednak polemizować z osobami przypominającymi o tym, że efekt jest sztuczny i plastikowy. Alternatywą dla nich stają się woski, które są oparte o naturalne składniki. I one nabłyszczają, ich podstawową funkcją jest jednak ocieplanie i pogłębianie barwy lakieru. Uważa się je też za bardziej eleganckie. Pewien problem stanowi również odpowiedź na pytanie o to, jak często stosować woski.

Jeśli samochód jest używany rzadko, a do tego jesteśmy mu w stanie zagwarantować klimatyzowany garaż, można zdecydować się na wykonanie tej czynności dwa razy do roku. Jeśli jednak mamy do czynienia z pojazdem często eksploatowanym, który jeszcze nie doczekał się garażu, znakomitym rozwiązaniem okazuje się ponawianie tej czynności raz na dwa miesiące. Ciekawą propozycją są w tym kontekście spraye, można je bowiem stosować w okresie wypadającym pomiędzy woskowaniami.